Sivut

Maalaustapahtuma 10.7.

Suuren Maalaustapahtuman virallinen sivusto: www.maalaustapahtuma.fi

SAy:n valtakunnallisesti organisoimassa ja tiedottamassa Suuressa Maalaustapahtumassa voi jokainen maalata, piirtää tai tehdä yhteistaideteoksen! Tekniikka on vapaa! Tapahtumaan voi ottaa osaa yksin, yhdessä, ryhmässä, seurassa tai osallistumalla isompaan tapahtumaan. Päivä on Helene Schjerfbeckin syntymäpäivä ja nimetty Kuvataiteen päiväksi.

Eri paikkakunnilla ympäri Suomea järjestetään yhteisiä ilmaisia tapahtumia, joihin on helppo osallistua (yksittäisissä tapauksissa voi tulla kurssi- tai galleriakuluja). SAy itse järjestää yhteistyökumppaniensa kanssa Helsingissä tapahtuman päätapahtuman.

Tapahtuma voi olla pieni sovittu kokoontuminen tai isompi tilaisuus. Ilmoita siitä meille, niin lisäämme sen Tapahtumapaikat-sivulle. Ilmoitathan meille myös, onko tapahtuma avoin kaikille.

Sähköposti: maalaustapahtuma@gmail.com

Suuren Maalaustapahtuman sivustolta saa myös ladata ilmaista materiaalia omaan tapahtumaan.


 

Julkaise kuvia 10.7. tekemistäsi teoksista ja tapahtumista Instagramissa tai Facebookissa.

OHJEET
HUOM! liitäthän teoskuvaan tekijän nimen, teoksen nimen ja paikan

Instagram
#maalaustapahtuma
@maalaustapahtuma
www.instagram.com/maalaustapahtuma

Facebook, pääsivu
www.facebook.com/maalaustapahtuma

OSALLITUJIEN JULKAISEMIA KUVIA NÄHTÄVILLÄ OSOITTEISSA
www.instagram.com/maalaustapahtuma
www.instagram.com/explore/tags/maalaustapahtuma
www.facebook.com/maalaustapahtuma


 

LIPUTUSPÄIVÄ (suositus)

Suomen Akvarellitaiteen yhdistys ry toivoo, että taidemuseot, galleriat ja yksityishenkilöt eri puolilla Suomea viettäisivat kuvataiteen päivää liputtamalla.

ALLEKIRJOITA ADRESSI
Kuvataiteelle nimikkopäivä ja liputuspäivä 10.7.


 

Tapahtumatoimikunnan puheenjohtaja
Jaana Kangas janna.kangas@gmail.com

Muu Suomi, yhteyshenkilöt

Pohjoinen Suomi, Oulu: Jaana Kokko-Alakärppä, info@artfermaatti.fi
Pohjoinen Suomi, Tornio: Tarja Hooli, tarja.hooli@tornio.fi
Savo, Itä-Suomi, Kuopio: Kirsi-Marja Myöhänen, kirsi-marja@myohanen.net
Pohjanmaa, Pietarsaari: Kerstin Sunabacka, kerstin_sunabacka@hotmail.com
Itä-Suomi, Etelä-Savo, Mikkeli, Juva: Anu Ahonen, anu.ahonen@iki.fi
Itä-Suomi, Savonlinna: Kaija-Leena Hänninen (ei vielä sähköpostiosoitetta)
Pirkanmaa,Tampere: Sirkkaliisa Virtanen, sirkkaliisa.virtanen@tampere.fi
Päijät-Häme,Lahti: Anitta Vuorikoski, anitta.vuorikoski@gmail.com
Kymenlaakso, Loviisa: Masa Karhula, masa.karhula@kettukarhuhirvi.fi
Lounais-Suomi, Turku: Minna Sartes, minna.sartes@turku.fi
Uusimaa, Helsinki: Riitta Halttunen-Sommardahl, riitta.halttunen-sommardahl@elisanet.fi

(klikkaa kuvia suuremmiksi)

Suuri Maalaustapahtuma 10.7. Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Kristiina Kostia Suuri Maalaustapahtuma 10.7. Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Kristiina Kostia Suuri Maalaustapahtuma 10.7. Lapinlahden Lähde, kuvaaja Benita Suomi Suuri Maalaustapahtuma 10.7. Lapinlahden Lähde, kuvaaja Benita Suomi Suuri Maalaustapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Marjatta Kantola Suuri Maalaustapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Kristiina Kostia Suuri Maalaustapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Kristiina Kostia Suuri Maalaustapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja kuvaaja Kristiina Kostia Suuri Maalaustapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, maalausdemo, kuvaaja kuvaaja Kristiina Kostia Ylivieskan tapahtuma 2018, kuvaaja Maria Markkio Ylivieskan tapahtuma 2018, kuvaaja Maria Markkio Tuurin kyläkaupan tapahtuma 2018, kuvaajat Seija Kaartinen ja Teija Pekkala päätapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Kristiina Kostia päätapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Kristiina Kostia päätapahtuma Lapinlahden Lähde 2018, kuvaaja Benita Suomi Kaustisen tapahtuma 2018, kuvaaja Veera Ailunka Joutsan tapahtuma 2018, kuvaaja Design Pylsy Iisalmen Kuvataidekoulu 2018, kuvaaja Riikka-Liisa Kajanus Espoon Gåsgrundet 2018, kuvaaja Mäki-Ketelä Leena Ekenäsin tapahtuma 2018, kuvaaja Tua Mylius Ekenäsin tapahtuma 2018, kuvaaja Tua Mylius Arssana Helsinki 2018, kuvaaja Benita Suomi Akaan tapahtuma 2018, kuvaajina Seija Kinnari ja Arja Virtanen

Facebook