Sivut

Erityistehtävät

Tiedot päivittyvät pian!

 

Toiminnantarkastus (2020)
Ritva Huoman, Tilipoli (toimikausi 2018)

Vaalitoimikunta (2020)
Maikki Haapala
Maisa Kela
Irja Tikka

Jäsenasiat, arkistointi (2020)
Inari Pesonen, sihteeri

Verkkosivut, arkistointi (2020)
Sara Mallinen, tiedottaja

 

Alueiden yhdyshenkilöt, aluevastaavat (2019)
Hallitus haluaa edistää SAy:n toimintaa ympäri Suomen. Tämän vuoksi on etsitty aktiivisia jäseniä, jotka voisivat toimia hallituksen apuna.

Yhdyshenkilöiden toimenkuvana on

  • Toimia yhdyssiteenä hallituksen ja alueen välillä sekä maalaustapahtuman ja aluenäyttelyn järjestämisessä
  • Suunnitella yhteistyössä hallituksen kanssa paikallisia näyttelyjä ja kursseja
  • Ottaa vetovastuuta aluenäyttelyn työryhmän toiminnasta paikallisella tasolla

Toimenkuvat vielä täydentyvät ajan myötä.

Tällä hetkellä alueiden yhdyshenkilöinä toimivat:

Pohjoinen Suomi, Oulu: Jaana Kokko-Alakärppä, info@artfermaatti.fi
Pohjoinen Suomi, Tornio: Tarja Hooli, tarja.hooli@tornio.fi
Savo, Itä-Suomi, Kuopio: Kirsi-Marja Myöhänen, kirsi-marja@myohanen.net
Pohjanmaa, Pietarsaari: Kerstin Sunabacka, kerstin_sunabacka@hotmail.com
Itä-Suomi, Etelä-Savo, Mikkeli, Juva: Anu Ahonen, anu.ahonen@iki.fi
Itä-Suomi, Savonlinna: Anne-Mari Heiskanen, anne-marinen@hotmail.com
Pirkanmaa, Tampere: Sirkkaliisa Virtanen, sirkkaliisa.virtanen@tampere.fi
Päijät-Häme, Lahti: Anitta Vuorikoski, anitta.vuorikoski@gmail.com
Kymenlaakso, Loviisa: Masa Karhula, masa.karhula@kettukarhuhirvi.fi
Lounais-Suomi, Turku: Minna Sartes, minna.sartes@turku.fi
Länsi-Suomi, Pori:  Kristiina Siirto-Honkanen, kristiina.siirto-honkanen@a-klinikka.fi
Uusimaa, Helsinki: Anja Tyrväinen, anjatyr@gmail.com

Olkaa rohkeasti yhteydessä aluevastaaviin, näin saadaan SAy:n toimintaa laajasti ympäri Suomen!

Palvellakseen jäsenistöään mahdollisimman hyvin SAy tarvitsee puuhanaisia ja -miehiä ympäri Suomen.

Facebook